
BOB jakter ny sjef
BOB søker etter ny konsernsjef etter at Terje Gilje nå takker for seg.
Terje W. Gilje har vært sjef i boligbyggelaget BOB i 15 år. Den første april meldte han at tiden var inne for at nye krefter skulle ta over lederskapet i selskapet. Styret har derfor satt i gang prosessen med å finne ny konsernsjef for BOB BBL.
Boligbyggelaget vil ha en ny sjef som skal lede og utvikle selskapet inn i en tid med større krav til innovasjon, bokvalitet, kundeopplevelser og digitalisering. Styret i BOB søker en strategisk og profesjonell forretningsutvikler med sterkt samfunnsengasjement. Den nye sjefen skal samle, engasjere og løfte konsernet til nye høyder.
Den nye BOB-sjefen skal ha relevant høyere utdanning og erfaring som leder fra kompleks virksomhet. Han eller hun må også trives i samfunnsdebatten.