Estate Vest

Nyheter – Vest Norge

HÅP OM BYBANEN: Christine Flataker Johannessen i Frydenbø Eiendom har håp om at det blir en politisk enighet om Bybanen. Foto: Sverre Søderberg.

Utviklingen av Laksevåg skal utvide Bergen sentrum

– Vi har store ambisjoner for Laksevåg-området, sier Frydenbø Eiendom-sjefen.

Dag-Jørgen Saltnes

torsdag 5. september 2024 8:12 (Oppdatert 11. november 2024 10:46 )

Estate Backstage tok en prat med adm. direktør Christine Flataker Johannessen i Frydenbø Eiendom under Estate-konferansen Eiendomsutviklingsdagene på Farris Bad i Larvik. Selskapet, som har 110.000 kvadratmeter næringseiendom og 160 millioner kroner i årlige leieinntekter har store utviklingsprosjekter som vil være med på å forme Bergen.

Frydenbø Eiendom skal transformere Laksevåg-området fra et grått industriområde til en del av Bergen sentrum. I tillegg er selskapet med på utviklingen av Mindebyen.

Men Laksevåg-området er avhengig av en beslutning om Bybanen. Flataker Johannessen mener bybanesituasjonen hindrer en del utviklingsprosjekter som det burde fokuseres på.

– Akkurat nå har jeg litt håp, sier hun på spørsmål om politikerne klarer å bli enige om en løsning.

Frydenbø Eiendom-sjefen forteller også om et spennende ombrukspkosjekt som selskapet jobber med.

Se intervjuet her:

Estate Backstage er en ny redaksjonell satsing fra Estate. De kommende dagene vil Backstage gi Estate Nyheters lesere mye god informasjon fra innholdet under Arendalsuka og intervjuer med mange av deltakerne på de mange arrangementene.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Siste nyheter Vest-Norge

Her vil Midgard Gruppen bygge 400 boliger

Nyheter / torsdag 20. mars 2025

Barnehage blir FutureBuilt-prosjekt

Nyheter / onsdag 19. mars 2025

Radisson signerer fire nye hoteller i Bergen

Nyheter / tirsdag 18. mars 2025

Bergen er sikret 246 nye studentboliger

Nyheter / tirsdag 18. mars 2025

Falch Monsen vil ha 111 nye hotellrom i Bergen sentrum

Nyheter / torsdag 13. mars 2025

Skal leie ut ett av Bergens feteste kontorlokaler

Nyheter / torsdag 13. mars 2025

Nyhetsbrev Estate-Vest

Motta gratis nyhetsbrev fra estatevest.no